• Нестеренко В.Г. народний депутат

Вадим Нестеренко: «Бюджет-2017 – це не бюджет розвитку країни і не бюджет в інтересах людей»

В ніч з 20 на 21 грудня 2016 року Верховна Рада незначною більшістю голосів прийняла Держбюджет-2017 року та пов’язані з ним закони.

На думку цілого ряду депутатів, політиків та експертів, даний бюджет є «корупційним і антисоціальним», він був прийнятий практично «наосліп», без належного обговорення, під політичним тиском і з грубими порушеннями Регламенту ВР.

«Я не голосував за бюджет-2016 року, вважаючи його антинародним, шкідливим для інтересів селян і аграріїв. Але бюджет 2017 року, на мою думку, в рази гірший за попередній для простих людей, пенсіонерів, дрібних підприємців, агровиробників. Цілком природно, що я не міг голосувати за такий бюджет. Велика частина того, що закладено в цей документ, суперечить очікуваннями виборців, інтереси яких я представляю в Раді і, відповідно, моїм обіцянкам виборцям», – пояснив свою позицію народний депутат від 38 округу Вадим Нестеренко.

Народний депутат підкреслив, що він ніколи не голосує за ті законопроекти, які пропонується прийняти за прискореною процедурою або в порушення регламенту, без вивчення й обговорення, це так зване голосування «наосліп». Вадим Нестеренко підкреслив, що депутатам надали текстову частину законопроекту про Держбюджет всього за 5 хвилин до голосування.

«Але для того, щоб не підтримати проект бюджету мені вистачило однієї принципової для мене і для всіх українських аграріїв причини. Законопроект №5368, який входить у пакет з бюджетом, повністю позбавив агровиробників єдиної державної та, підкреслю це особливо, – некорупційної, зрозумілої та прозорої пільги – спецрежиму ПДВ для агрогосподарств. При цьому не виробникам, а зернотрейдерам бюджет дарував повернення ПДВ на загальну суму до 25 мільярдів гривень. Це призведе до того, що спекулятивний бізнес процвітатиме, а багато фермерських господарств мають шанс не дожити до 2018 року», – підкреслив Вадим Нестеренко.

Народний депутат нагадав, що протягом усього року він домагався збереження спецрежиму ПДВ для АПК, доводив і пояснював цю необхідність представникам Кабміну, попереджав керівництво фракції, що, якщо ця норма не буде внесена до бюджету, то за такий бюджет він не голосуватиме.

Вадим Нестеренко також повідомив, що він категорично не згоден із цілою низкою інших позицій бюджетного закону.

«Я не згоден із тим, що дохідна частина бюджету поповнятиметься за рахунок високих тарифів для населення, за рахунок фермерів, малого і середнього бізнесу, на яких посилюється податковий тиск, а олігархічні монополії навпаки отримують пільги, як отримала, наприклад, зниження розмірів ренти на видобуток нафти ПАТ «Укрнафта». Я не згоден із тим, що держава перекидає свої фінансові зобов’язання перед сиротами, інвалідами, освітою і медициною з себе на місцеві бюджети. Для Новомосковська, наприклад, це катастрофа. Або люди не отримають у повному обсязі обіцяні державою пільги та соціальну підтримку, або місто повністю зупиниться в своєму розвитку. І те й інше одночасно місцеві бюджети не потягнуть. Що стосується сільських районів, то тут про розвиток із таким держбюджетом і говорити нема чого», – говорить Вадим Нестеренко.

На думку депутата, негативні моменти бюджету можна перераховувати довго, і люди дуже швидко відчують їх на собі.

«Скажу простіше: бюджет-2017 – це не бюджет розвитку країни, це не бюджет для людей. Якби я проголосував за нього, я б потім не зміг дивитися в очі своїм виборцям», – резюмував народний депутат Вадим Нестеренко.

Записав Віталій ШИЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *