Бійців АТО приймуть у «Солоному лиманi»

У мальовничому куточку Новомосковського району вони покращуватимуть здоров’я за допомогою лікувальної фізкультури, психологічної релаксації, мінеральної води та цілющих грязей.

Реабілітаційний центр для АТОшників, що тут створюється, буде вже другим таким у регіоні. Лікуватимуть у ньому не лише фізичні травми, а й допомагатимуть долати тяжкі психологічні потрясіння. Психологічну реабілітацію проводитимуть у віддленні на 40 ліжок.

07ec244d69517abef6d84ceb4db11107

Долати наслідки травмуючих подій допомагатимуть кваліфіковані психологи. Розроблена спеціальна програма психоемоційного розвантаження. В ній – сеанси гіпнозу та аутотренінгу, голко- та рефлексотерапія. В кімнаті відпочинку заспокоюватиме та лікуватиме релакс-музика.

28a2c6f71f401cfd188ead5e810a9f27

Центр розташують на третьому поверсі лікарні «Солоний лиман». У терапевтичному відділені медзакладу облаштують 20 двомісних палат, кожна – із санвузлом і душовою кабінкою. На старті – ремонтні роботи. Перш за все, планують полагодити покрівлю, утеплити стіни, замінити водопровід, відремонтувати палати. Відновлять і два басейни – для плавання та підводного витягування.

За останнім словом техніки обладнають один із залів лікувальної фізкультури. Для нього придбають бігову доріжку, кардіотренажер, фітнес-станцію, лаву для жиму, гантелі, тренажер для розтяжки, набір настільних ігор та багато іншого.

«На тренажерах хлопці будуть відновлювати функції поранених кінцівок, кістково-м’язової системи, хребта. Докладемо зусиль, аби швидше повернути бійців до повноцінного життя», – запевняє головний лікар «Солоного лиману» Валерій Гаркуша.

Ефективність реабілітації підвищить природа південного степу Дніпропетровщини. Вона багата на унікальні родовища лікувальних грязей та мінеральної води. Сприятливий вплив на організм матимуть навіть звичайні піші прогулянки лиманом босоніж.

daaa287b394daa0492173fe86d2f00f4

Проект реалізується спільними зусиллями облдержадміністрації та німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, яке, за дорученням Федерального Уряду Німеччини, підтримує процес перетворень в Україні вже з 1993 року. На обладнання центру зарубіжні партнери виділяють 1,5 млн грн.

Iван ПАВЛОВ

x_4a6083dd

 

Тим часом

На базі Новомосковської міської центральної лікарні також планують створити реабілітаційний центр для учасників АТО. Про це стало відомо на розширеному засіданні ГО «Наш Новомосковськ», у якому також взяли участь представники ГО «Прометей» та ГО «Спілка членів сімей війсьвослужбовців, які загинули в АТО», депутати міської ради та активісти міста.

Розмістити центр планують у вільних приміщеннях терапевтичного відділення. Допомогу надаватимуть у трьох напрямках: медичному, соціально-психологічному та юридичному.

Організатори планують заручитися підтримкою міжнародних благодійних фондів і організацій, які мають досвід роботи в даному напрямку.

Розв’язати всі проблеми лікування та реабілітації постраждалих під час військових дій стане можливо лише завдяки повній мобілізації зусиль міської влади, медиків, волонтерів і підтримці зарубіжних партнерiв.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *