Бюджет в умовах невизначеності

Минулого тижня Новомосковськ отримав бюджет 2017. Коротке інтерв’ю про хід бюджетної сесії дав нашій газеті заступник міського голови Костянтин Морозов.

– Так вийшло, що на сесії були присутні майже всі міські депутати, що для цього скликання є рідкістю. Так що можна сказати, що в обговоренні основного фінансового документа взяли участь усі політичні сили, всі могли висловитися і бути почутими.

Основними прийнятими документами були бюджет-2017 і програма соціального розвитку Новомосковська на наступний рік. При цьому, планувати щось було виключно складно через ситуацію з опаленням, про яку вже писала ваша газета. З одного боку зрозуміло, що кинути населення замерзати ми не можемо. З іншого – забути про все заради датування теплоенерго було б теж нерозумно. На це ми і так протягом останніх двох місяців виділили 8 мільйонів гривень – ціна капітального ремонту великої вулиці Новомосковська. В результаті до бюджету-2017 закладено гроші на розвиток, але сказати, чи вистачить їх на що-небудь істотне, ми зможемо лише після закінчення опалювального сезону. Але сам факт прийняття бюджету є дуже обнадійливим і дає сподівання на краще.

Іншим позитивним моментом сесії стала демонстрація того факту, що в міськраді існує міцна та ефективно діюча більшість, здатна вирішувати міські проблеми навіть у найскладніших ситуаціях.

І насамкінець, відповім критиканам, які стверджують, що сесія проходила непрозоро, за зачиненими дверима. Ми виходили з того, що всі проекти рішень, як і самі рішення, в строк публікувалися на сайті міської ради для публічного обговорення. Там же можна знайти результати поіменного голосування з усіх питань. Таким чином, кожен бажаючий мав можливість вплинути на вирішення ключових питань містоуправління. А сама сесія – лише результат попередньої величезної роботи, виконаної спільно з конструктивно налаштованою громадськістю. Як це й повинно бути.

Записали Євген ЄВТУШЕНКО і Сергій ВЕРЬОВКІН

До речі

про бюджет

За тиждень до того відбулися громадські слухання за програмою соціально-економічного розвитку міста і бюджету на 2017 рік. Про них нам розповіла заступник мера Новомосковська з питань медицини і фінансів Тетяна Дакова.

– На громадські слухання були винесені програма соціально-економічного розвитку міста на майбутній рік і бюджет-2017, раніше розглянуті депутатським корпусом і виконкомом міської ради. Городяни отримали повну інформацію за всіма напрямами бюджетної політики в місті, обсягами фінансування освіти і медицини, соціального захисту та спорту, культури та житлово-комунального господарства. У школах міста буде продовжено безкоштовне харчування всіх дітей 1-4 класів і дітей пільгових категорій, збережено розмір батьківської плати по дитячих садках і музичній школі, мережа гуртків і спортивних секцій. Отримають фінансову підтримку і громадські організації ветеранів. Вперше в господарському секторі пропонується стартове фінансування для ефективного використання бюджетних коштів.

Представники громадськості мали можливість задати питання та отримати на них відповіді від фахівців. Не було й особливого негативу з яких-небудь питань, що обговорювалися. Городяни підтримали всі 16 соціально-економічних програм на 2017 рік, які перед цим ретельно обговорювалися в комісіях.

Що стосується бюджету, то він буде сформований з урахуванням державних трансфертів і виділених обласною скарбницею 7 млн грн. Загальний бюджет Новомосковська з урахуванням трансфертів складе більше 480 млн грн.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *