Будьте пильні!

6-го лютого уряд Гройсмана затвердив зміни до порядку призначення субсидій за тарифами ЖКГ, розписавши в ньому не тільки механізм часткової видачі субсидій готівкою, а й посиливши штрафні санкції. Якщо раніше держдопомогу могли відібрати за прострочення комунальних платежів на два місяці, то зараз уряд зменшив цей термін до 30 днів.

Розумієте, чим це загрожує вам? Отримаєте ви в березні на свій спеціально відкритий (або пенсійний) рахунок у банку трохи готівки, щоби заплатити за той же газ або воду. І потягнеться у вас рука купити за ці копієчки хліб або ліки. Вісім разів подумайте про те, що якщо вас позбавлять субсидії, то це буде катастрофа.

Щоправда, є одна маленька хитрість: субсидії не позбавляють, якщо ваш борг не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто на сьогоднішній день ця цифра становить 340 гривень. Але потрібно розуміти, що вибори прийдуть-підуть, а борги залишаться, і по боргах цих усе одно доведеться платити. Не вірте політичним спекуляціям кандидатів про те, що їх можна списати. Кандидатам збрехати — раз плюнути, завтра їх не буде, а хата або квартира у вас одна. Не жартуйте з державою, вона жартів не розуміє. Згідно з даними Держстату, з жовтня 2015-го року загальний борг населення за ЖК-послуги збільшився майже в п’ять разів — на 483 % (з 11,5 до 55,6 мільярдів гривень). Ну, подумайте — хто ж відмовиться від таких грошей!

Водночас українці так і не навчилися боротися за свої справжні права, насамперед — за право на життя. За гідність ми на майдани ходимо, за «банду геть» — аж бігом, за «правильну» церкву або перейменування нас у якусь Січеславщину — трясемося до сліз, а ось за пенсії, зарплати чи тарифи мовчимо в ганчірочку. Ви коли собі кандидата будете обирати, поменше заглядайте там у рядки «за НАТО і ЄС», ви ж не п’ятикласники, а дорослі люди. Подивіться в кандидатських програмах на економіку, на тарифи, на робочі місця. Простіше кажучи — на свої інтереси. Ось французи, наприклад, жовті жилети не проти свого президента наділи, а проти того, що він підписав закони про підвищення цін на бензин і дизпаливо. І що? Змусили взяти свій підпис назад. Люди розуміють, що для них важливо, а що — звичайне політичне лушпиння.

Ви коли замислюєтеся про майбутнє і про вибори, прямо так і розкладайте по поличках: що особисто вам важливо, а що, якщо і важливо, то в п’яту чергу. Тут логіка проста: міцна й заможно держава складається не з красивих гасел, а з заможних і благополучних людей.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *