• медична реформа

Бомба від «реформаторів»

Ви знаєте, де знаходиться держава Лесото? Це найменша африканська країна з населенням в 2 мільйони людей. Рівень охорони здоров’я тут знаходиться в зародковому стані – на 100 000 осіб налічується всього 5 лікарів. Тож не дивно, що рівень смертності в цій країні становить 14,88 на 1000 осіб – це найгірший показник у світі. А слідом за Лесото в цьому списку йде Україна.

Список складено за матеріалами дослідження The World Factbook за 2015 рік, яке проводилося фахівцями Центрального розвідувального управління США (ЦРУ).

Україна має показник в 14,46 смерті на 1000 осіб, що є другим найгіршим показником у світі після Лесото. На думку фахівців Центру дослідження медичних послуг в університеті Кент (Center for Health Services Study, University of Kent), високий відсоток смертей в Україні відноситься до категорії «смертності, яку можна уникнути».

Як це зробити? Фінансувати медичну галузь в обсязі 5-6% ВВП, як це рекомендує ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я). Тоді не буде проблем ані з ліками, ані з обладнанням, ані з оплатою праці медиків. А в Україні медицина фінансується на рівні 2,4% ВВП – вдвічі менше норми.

Замість грошей нинішні реформатори проштовхують нам другу серію «медреформи». Ці законопроекти американської волонтерки з сумнівною освітою (а нині – в.о. міністра охорони здоров’я України) Супрун у вівторок несподівано для багатьох потрапили до порядку денного Ради. І до кінця тижня їх можуть винести на голосування. Суть «реформи» – платна медицина. Причому ані в законопроектах, ані на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я жодного слова немає про те, скільки коштує ця реформа, скільки на неї виділять грошей і які види медичної допомоги надаватимуться безкоштовно.

Простіше кажучи, якщо сьогодні при всіх проблемах і медичних злиднях апендицит вам виріжуть безкоштовно, то завтра будь-яка операція буде платною. Немає грошей – помирай.

Зрозуміло, що американці Супрун глибоко начхати на український народ і на його здоров’я. Зрозуміло, що українська влада давно думає не власною головою, а головами експертів МВФ і Світового банку. Але в когось же не підніметься рука проголосувати за цю реформу…

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *