Болісні симптоми

Не плачте, якщо у вас почався грип — це далеко не найстрашніша хвороба, яка нам загрожує. Зараз країною почала гуляти ще й дифтерія, при якій смертність без належного лікування досягає 15–20 %. Крім того, за рік кількість випадків вірусного менінгіту в Україні зросла майже на 62 %, краснухи — на 55,5 %, а кору — не «на», а в 14,7 разів.

Щодо кору пора оголошувати епідемію. І приймати надзвичайні заходи. Але в. о. міністра охорони здоров’я пані Супрун не поспішає. «Щоб оголосити епідемію ми повинні скликати спеціальну комісію… ми збираємо всі юридичні документи, щоби могли зібрати цю комісію й розглянути, чи час уже оголошувати епідемію». А взагалі, на думку міністра, у стрімкому поширенні кору винне не міністерство з його провалами в планових щепленнях, а… пам’ятники Леніну! «Леніни простояли на вулицях українських міст порівняно мало, але чомусь мали прихильників, — каже міністр, — люди, які не дбають про щеплення від кору, теж так роблять переважно за інерцією».

Сама ж господиня української медицини так само по інерції позбавила всі школи країни медпрацівників. Просто проводили медреформу й забули про шкільних медсестер, а потім дивуються, що учні хворіють цілими класами і школами. Взагалі з пам’яттю в цих громадян поганенько. А у вас?

Ви пам’ятаєте, як рік тому на трибуні Ради рвав на собі вилами дорогий піджак Олег Ляшко і кричав, що ніколи в житті не проголосує за медреформу. Його «ніколи» закінчилося вже ввечері того ж дня — проголосував. Сьогодні ж, напередодні виборів, цей по-ленінському принциповий нардеп раптом спішно прозрів. Його дружбан захворів на кір, тому Ляшко вирішив терміново зробити щеплення. Справа була в Чернігівській області, але знайти вакцину він не міг, дістав її «по блату». Й Олега понесло: «Ми подали в суд, щоби зняти з посади Уляну Супрун, яка винна в цьому геноциді». Але ж саме Ляшко власноруч і голосував за цей геноцид.

А ось Супрун запевняє, що в Україні достатньо комплексних вакцин проти кору, паротиту та краснухи, і радить «не вірити чуткам і вакцинуватися». Кому з них вірити, якщо брешуть вони всі?

Мені так здається, що наша влада дуже часто забріхується навіть не заради корисливих інтересів, а просто через відсутність розуму і здорового глузду. Міністр інфраструктури Омелян не може навести порядок на залізниці, де все розкрадають (почитайте звіти НАБУ!), але марить гіперлупом. Міністр освіти Гриневич реформує школу, але так і не змогла забезпечити школи достатнім фінансуванням і медпрацівниками. У нас епідемія не грипу й кору, а епідемія відсутності здорового глузду. І в цьому винні зокрема й ми самі.

Сьогодні відкладений попит на здоровий глузд у державному управлінні настільки величезний, що надія на відродження України може бути пов’язана тільки з одним — з усвідомленням цього попиту.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *