Бабай на ім’я Brexit

Хто б міг подумати в кінці 2013 року на Майдані, що вистражданий і «вистрибаний» український курс на Євросоюз опиниться таким крихким.

Я навіть не кажу про те, що всі наші ігри в квача, пардон, у «реформи» – по суті, перетворилися на стрибки на місці. А у своєму нинішньому вигляді Україна Європі потрібна як зайцю стоп-сигнал. Я про те, що кляті англійські «пенсіонери-ватники» проголосували на референдумі та вирішили покинути ЄС від гріха подалі.

 

Щоб ви розуміли, вся економіка, а значить і сила Євросоюзу трималася на трьох китах – Німеччині, Англії та Франції.

6509

Мінус один кит – і рівновага порушилася, вся конструкція затріщала, як старий сарай. І це не я придумав, це говорить найбільший фахівець із геополітичних злам Джордж Сорос.

Пам’ятаєте такого мільярдера, який зробив і робить свої статки на транснаціональних політичних та економічних кризах? Так ось, Джордж вже опублікував свою епітафію на майбутньому пам’ятнику ЄС:

«Європейський союз справді зламався. Він перестав задовольняти потреби і сподівання своїх громадян. Він рухається до хаотичної дезінтеграції…».

Так і хочеться застрибати й закричати «А як же ми?! Нас куди?», нам же про ЄС розповідали, як про національну мрію України! Ми ж, виявляється, чашки чаю випити не могли, не помріявши про безвізовий режим.

Вранці мастиш бутерброд, одразу думка – а як там зона вільної торгівлі з Євросоюзом? Пенсію отримуєш (ту, яка менше прожиткового мінімуму) і плануєш на тиждень до Парижу змотатися. І тут тобі бабах – Brexit-ом по голові…

Нє, ну наші політики молодці. Наші-то не розгубилися. Петро Олексійович як врізав по лідерам ЄС заявами, мовляв, краще працювати треба з євроскептиками, ну нічого, ми вас навчимо (на АТО натякнув?).

У Кабміні прикинули на калькуляторі й вивели формулу: «Англія з ЄС виходить, отже місце звільняється, і цей вільний стільчик тепер належить Україні».

А в Раді депутатка Ганна Гопко взагалі всяким єврокомісіям дулю показала. Каже, раз ви нам досі безвізового режиму не відрізали, то український народ ще подумає – вступати нам до ваших заштатних європ або вдома посидіти.

Отже, я свою собаку перейменував із Бабая на Brexit. Нехай гавкає не просто так, а з політичним підтекстом.

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *