• АЧС - екстрені заходи

АЧС – особиста справа кожного!

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було присвячено недавнім спалахам африканської чуми свиней (АЧС), зафіксованим у Дніпропетровській області. Головний висновок зустрічі – керівники сільськогосподарських підприємств і власники приватних подвір’їв особисто відповідають за санітарні умови утримання свиней.

Керівники міст і районів зобов’язані контролювати стан торгових точок, де продається м’ясо, та власне якість продукції. У разі виявлення зараження – чітко виконувати карантинні заходи.

На сьогодні в області нових випадків захворювання не виявлено. В регіоні посилено профілактичні заходи, фахівці Держпродспоживслужби стежать за якістю м’яса на підприємствах і ринках.

Щоб запобігти поширенню збудника АЧС, сільгосппідприємствам рекомендовано утримувати свиней у закритих або надійно обгороджених приміщеннях, не допускати вільного вигулу та контакту з іншими тваринами.

Треба щодня оглядати поголів’я, не купувати корм невідомого походження, регулярно чистити і дезінфікувати виробничі приміщення. Суворо заборонено самостійно лікувати хворих тварин із підозрою на чуму або забивати їх без ветеринарного огляду.

Покупцям не дозволяється купувати свинину в невстановлених торгових точках і без ветеринарних супровідних документів.

За інформацією прес-служби ОДА

Довідка «ТРК»

З початку року на Дніпропетровщині зафіксовано три випадки африканської чуми. Перший – у селищі Новопілля Криворізького району: вилучено та знешкоджено майже 460 свиней. Другий – у селищі Веселе Синельниківського району: в домогосподарстві вилучено 15 голів, проведено дезінфекцію, виставлено карантинні пости. Третє вогнище – в місті Нікополь: на приватному подвір’ї знешкодили 11 свиней.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *