• зелені ліки

Антистрес на вашій грядці

Що ви знаєте про користь кропу? Швидше за все, тільки те, що це відмінний засіб, який очищає кров. Але й це ще далеко не все, за що варто цінувати цю ароматну травичку.

Кріп містить вітаміни С, Р, В, каротин, залізо, фосфор, кальцій, калій, лінолеву та олеїнову кислоти. Ефірна олія кропу здатна зняти напад алергічного кашлю, розріджує та виводить слиз із легень при простудних захворюваннях. Крім того, вона вважається відмінним антибактеріальним засобом, а в тандемі з корисною клітковиною, що міститься в рослині, допомагає прибрати здуття живота й налагодити роботу кишечника. Кріп здатний зняти стрес і знизити кров’яний тиск. Однак при гіпотонії ця пряна зелень протипоказана! Народна медицина радить прикладати компреси з подрібненого кропу до місць укусів комах.

Насіння кропу допоможуть при втомі очей і можуть прибрати зморшки під ними. Для цього заваріть насіння, викладіть його на марлю та, попередньо остудивши, покладіть цей компрес на повіки на 20 хвилин.

Напевно, ви були б здивовані, а можливо й обурені, якби кохана людина подарувала вам букетик кропу… А ось у Стародавньому Римі та Греції такий презент вважався висловлюванням ніжних почуттів.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *