«Альтернативи нардепу Нестеренку на 38-му окрузі немає»

Вважає, напевно, найбільш шанована людина в Юр’ївському районі, депутат обласної ради п’яти скликань, директор фермерського господарства «МЮД», меценат і громадський діяч Леонід Васильович Гудожник.

62 роки, родом з-під Павлограда. Як і багато сільських хлопчаків, хотів стати шофером, потім пасічником, але в 10-му класі остаточно вирішив вчитися на агронома. І не де-небудь, а в московській сільгоспакадемії ім. Тімірязєва. Після першої, невдалої спроби вступу працював їздовим на конях у рідному колгоспі й посилено готувався до другої спроби підкорення найпрестижнішого в СРСР сільськогосподарського інституту. Вступив і закінчив із відзнакою.

«У Тімірязівці залишали в аспірантурі, але я не бачив я себе вченим, хотілося в поле. Як агроном-насіннєвод повернувся до рідного колгоспу, а через півтора року мені довірили керувати відділом, у якому на двох свинокомплексах, трьох молочно-товарних фермах і на двох городніх бригадах працювало понад 400 осіб. Крім базової агрономії довелося освоювати рослинництво, тваринництво, меліорацію й навіть сільське будівництво, — згадує Леонід Васильович. — Як впорався? Напевно ж, непогано, адже згодом запропонували роботу інструктора сільгоспвідділу Павлоградського райкому партії — найбільшого сільгоспрайону в Україні, що нараховував 152 тис. гектарів орної землі. Але партійна кар’єра мене не приваблювала, знову тягнуло до землі. Коли ж у 1988-му році виникла можливість очолити радгосп «МЮД», я охоче скористався цим.

– Що означає «МЮД»?

– Міжнародний юнацький день, який припав на дату утворення радгоспу. Пишаюся, що після перетворення радгоспу у фермерське господарство ми не тільки зберегли його назву, а і зберегли кістяк його колективу. Радгосп спеціалізувався на відгодівлі 5 тисяч бичків, а зараз лише 500 голів ВРХ, трохи свиней, гусей. Основна спеціалізація ФГ «МЮД» — рослинництво (4 тис. га) і садівництво (70 га). За сім років заняття садами, я оцінив і прив’язався до німецьких технологій вирощування фруктів, і тому користуємося тільки німецькими саджанцями. Так, після рекордного в минулому році врожаю яблук, навіть німецькі яблуні дадуть удвічі, а то й утричі менше плодів — і дерева повинні відпочивати!..

– Кажуть, Ви не прихильник ОТГ…

— У мене багато аргументів на користь того, що утворення ОТГ селам нічого доброго не дасть. До речі, так вважає і Вадим Нестеренко. Знайомий із ним добре й давно, коли ще на початку 90-х він починав працювати в Новомосковську. Як виявилося, з ним ми не тільки в питаннях ОТГ дивимося в одному напрямку. Я поважаю людей, у яких слова не розходяться зі справами: пообіцяв — зробив. Нестеренко такий. Подивіться, скільки позитивних змін сталося на нашому окрузі за час його депутатства. Візьмемо наш Юр’ївський район, де завдяки його особистій наполегливості капітально відремонтований дитсадок у Преображенці, а завдяки співпраці з обладміністрацією — виконані капремонт опорної школи й будівництво нового стадіону-красеня. Тому напередодні чергових виборів народних обранців до Верховної Ради вважаю, що альтернативи Нестеренку на 38-му окрузі на даний момент не існує. Тим більше, що пропоноване депутатство за партійними списками в нинішній Україні — утопія. Тільки мажоритарники від округів. Щоби конкретно щось робили для виборців, як Нестеренко.

– Яким захопленням віддаєте перевагу?

— Подорожую світом, продовжую удосконалювати німецьку мову й поповнювати бібліотеку, зокрема серію «Життя видатних людей», ще люблю футбол — побував на багатьох європейських турнірах і чемпіонаті Німеччини. Вболіваю за «Шальке-04», де до останнього грав наш Євген Коноплянка з «Дніпра».

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *