• будьте пильні

Алкогольний Новомосковськ: кількість барів зашкалює, щодня виробляють тисячі літрів сурогату

У Новомосковську, за офіційними даними, налічується 147 ліцензій на роздрібний продаж алкоголю. Це нижче, ніж у середньому по Україні. Проте алкоголь тут можна купити на кожному кроці. Поліція каже про надвеликі обсяги сурогату. Журналісти TEXTY.org.ua вирішили дослідили ситуацію з продажем алкоголю в Новомосковську.

У центрі Новомосковська впадає в око величезна кількість продуктових магазинів і кафе. На вулиці Гетьманській (колишня Радянська) алкоголь продають у кожному восьмому будинку. На вулиці Паланочній (колишній Комсомольській) – у кожному шостому. Навіть у звичайній їдальні є широкий асортимент – від пива до горілки.

Від підлоги до стелі прилавки набиті алкоголем навіть у кіосках, які мають площу, меншу за 20 квадратних метрів. Так масово порушується стаття 1 закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Вигідним алкогольний бізнес у Новомосковську є неспроста. В Управлінні захисту економіки Національної поліції констатують, що Дніпропетровська область на першому місці в Україні за обсягами виробництва фальсифікованого алкоголю.

У прес-службі відділення Нацполіції в Новомосковську повідомили ТЕКСТам, що лише цього року на Дніпропетровщині правоохоронці закрили 12 підпільних цехів, в яких на дорогому обладнанні вироблялися горілка та вино, а також підроблені акцизні марки. Фальсифікат розливали в Новомосковську, в самому Дніпрі, Кам’янському, Нікополі та Кривому Розі.

«Власники магазинів не надто переймаються якістю продукції, яку вони продають. Бо що дешевша закупка, то більше вони зможуть заробити, встановивши вигідний відсоток націнки. Жоден власник торговельної точки, з яким я спілкувалася, не зміг мені чітко пояснити, за якими критеріями він відрізняє хороший товар від поганого», – йдеться в репортажi журналістки Любовi Величко.

Агенцiя журналистики даних TEXTY.org.ua (прес-реліз)

Довідка «ТРК»

TEXTY.org.ua – суспільно-політичне та аналітичне iнтернет-видання, що поєднує професійну й так звану «народну журналістику». Почало виходити у 2010 році. Колектив TEXTY.org.ua складається з групи професійних редакторів, котрі займаються аналізом і візуалізацією великих баз даних, підготовкою ґрунтовних журналістських матеріалів та проведенням лекцій і семінарів з журналістики даних. Переглянути, які точки продажу в Новомосковську мають дійсну ліцензію на продаж алкоголем, можна на інтерактивній карті за посиланням: texty.org.ua /d/ novomoskovsk

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *