Алергени на долоні

З 6-го серпня в Україні набуде чинності закон про маркування харчових продуктів, який буде зобов’язувати виробників, щоб ті вказували на упаковці вміст алергенів. Водночас наявність у продукті алергенів буде друкуватися певним шрифтом певного кольору.

Більше того, новий закон зобов’язує вказувати на упаковці навіть такий факт, як наявність замороженого/розмороженого м’яса.

Чи варто споживачеві боятися зазначених даних про сліди алергенів? Це залежить від індивідуальної чутливості. Варто розуміти, що під час обробки продуктів (в процесі виробництва) їхні антигенні властивості змінюються. Наприклад, нагрівання призводить до денатурації білка. Тобто одні продукти можуть стати менш алергенними після термічної обробки, а інші, навпаки, більш шкідливими. Класичний приклад – молоко: теплова денатурація коров’ячого молока не позбавляє білки їхніх алергенних властивостей. Алерген арахісу майже не руйнується за будь-якої обробки. Алергікам потрібно взяти цей продукт на замітку, оскільки він дуже широко застосовується в харчовій промисловості. А ось алергенні властивості риби значно змінюються під час обробки. Тож ті, чий організм погано переносить свіжу рибу, безпечно можуть вживати консерви.

Тетяна СОКОЛОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *