Аграрії йдуть у владу

Наприкінці минулого тижня, 30 березня, в селах Личкове і Голубівка відбулися конференції обласної організації Аграрної партії України (АПУ) з висунення кандидатів у депутати рад новостворених об’єднаних територіальних громад. У Личківській ОТГ по одномандатних округах було висунуто 11 кандидатів. У Перещепинській громаді по багатомандатному округу – 23 кандидата. До проведення конференцій був приурочений візит високого гостя – лідера АПУ Віталія Скоцика.

Ось як охарактеризував насущні проблеми місцевих селян голова обласної організації АПУ Василь Кузнєцов:

«На поточний момент, в першу чергу з подачі Мін’юсту, власник землі, уклавши договір з орендарем, не має правового підґрунтя для його розірвання. Слідом за міністерством, комісії, суди стають у цьому питанні виключно на бік великих сільгоспвиробників. Тим часом умови старих договорів, зокрема орендна плата, в багатьох підприємств не змінюється вже роками. Більш того, недобросовісні орендарі часто не виконують той комплекс аграрних послуг, що закріплено в договорі. За землею, що належить пайовикам, не доглядають, по-варварськи виснажують її родючість, що призводить до падіння ціни земельних ділянок. До того ж, багато великих виробників вважають за краще не платити в державну казну. Можу сказати, наприклад, що наразі по Новомосковському району державний бюджет недоотримує податків з більш ніж 30-40% оброблюваних земель.
Часто трапляється ситуація, коли пайовик, приходячи до податкової за довідкою для оформлення субсидії, раптово з’ясовує, що за його землю, що знаходиться в оренді, вже, скажімо, п’ять років не сплачено ані копійки податків. І ці значні витрати лягають на його й без того вельми обтяжені плечі.
Аграрна партія заявляє, що земля повинна належати людям не лише на словах, а й на ділі. Якщо сьогодні хтось з орендарів не виконує умови угоди, власник землі повинен мати можливість ці умови міняти, або іншим способом захищати свої права. Він повинен мати простий механізм для розірвання договору з орендарем і здачі землі іншому господарству, здатному забезпечити їй належний догляд.
Чому сьогодні настільки великі надії покладаються на новостворювані ОТГ? Та тому, що вони після виборів 29 квітня самі зможуть вирішувати, яку встановлювати ставку земельного податку, будуть мати можливість приструнити злісних неплатників. Адже податки до зведеного бюджету – це гроші громади, які можуть бути використані для розвитку інфраструктури ОТГ – лікарень, шкіл, садочків тощо. Тому до висування своїх кандидатів до рад громад ми намагаємося підходити дуже серйозно й ретельно», – підсумував Василь Кузнєцов.
Перед учасниками конференцій виступили голова АПУ Віталій Скоцик та в. о. голови обласної організації АПУ Володимир Мельник. У висновку кожного із заходів партійні лідери вручили партквитки новообраним членам організації.

Сергій ВЕРЬОВКІН

Лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик:

«Мета мого візиту – переконати людей у тому, що ніхто нам не збудує держави, коли ми не збудуємо її самі. Саме на місцевих виборах з’являються люди, які стають згодом лідерами загальнонаціонального масштабу. Сьогодні важливо вірити, що, незважаючи на затяжну зиму та важку ситуацію в державі, не все втрачено. Потрібно засукати рукава, братися за справу й будувати свою країну, починаючи з того села, де ми сьогодні живемо та працюємо.
Закликаю дуже виважено ставитися до людей, які йдуть сьогодні у члени керівництва новою громадою, тому що одна справа – школа, дитячий сад або лікарня закриваються рішенням якогось чиновника, і зовсім інша, коли таке рішення доводиться приймати депутатам місцевої громади. Важливо йти на вибори і вибирати тих, кому знаєш ціну, кому довіряєш, і хто зможе впоратися з будь-якою складною ситуацією».

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *