Аграріїв знову обмежили

У 2018-му році український уряд виділив на держпідтримку АПК (агропромисловий комплекс) 6,3 млрд грн. Однак у грудні парламент схаменувся і зменшив цю суму на 2 млрд грн. Наприкінці жовтня в усіх держпрограмах аграрії отримали лише 15,6 % від виділеної суми. У наступному році, схоже, граблі будуть ті ж самі.

Раніше уряд заявляв, що на 2019-й рік держпідтримка АПК становитиме 6,9 млрд грн, проте тепер суму вирішили скоротити на 1 млрд. до 5,9 млрд грн відповідно. Крім того, на 5 років уряд позбавив агросектор права на додаткове отримання держпідтримки.

Зараз сільгоспвиробники зіткнулися з проблемою: вони не можуть отримати кошти за програмою компенсації на придбання вітчизняної сільгосптехніки. Заступник голови ВАР Денис Марчук написав на своїй сторінці в Facebook, що рахунки Мінагропроду були заблоковані на невизначений термін. «Поки арешт не буде знятий, виплати не будуть проводитися», — зазначив Денис Марчук.

Генеральний директор «Союзу птахівників України» Сергій Карпенко висловив думку, що роздати держпідтримку всім аграріям нереально й недоцільно.

— Отримання більш значних обсягів дотацій великими виробниками є закономірним. У них більші масштаби виробництва, вони створюють десятки тисяч робочих місць, впливають на розвиток та прогрес галузі загалом, тому державі краще підтримувати передові технології великотоварного виробництва, ніж консервувати технології на рівні натурального господарства.

Вікторія СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *