Аграріі проти ринку землі?

В ході Всеукраїнського аграрного форуму аграрії висловили свою думку в інтерактивному голосуванні. Вони вважають, що не витримають конкуренції з холдингами, чиновниками та олігархами. Також під час голосування, яке відбулося в рамках Всеукраїнського земельного форуму, вони висловилися щодо ринку землі. До заходу долучилося 490 агропідприємств із загальним земельним фондом 4,5 млн га землі, на яких діє 115 тваринницьких комплексів та утримується 79 тисяч поголів’я ВРХ.

Левова частка опитаних — 66,9% — переконані, що конкурувати з холдингами, чиновниками та олігархами за поточний банк землі буде неможливо.

За думкою присутніх, якщо ринок землі в Україні будуть запроваджувати, то право продажу повинно поширюватися:

– починаючи із земель державної та комунальної власності, а потім і на землі приватної власності —29,84%;

– лише на землі в приватній власності — 21,59%;

– одразу на землі як приватної, так і державної та комунальної власності — 26,03%.

Щодо того, хто матиме право купувати землю, більшість голосуючих (51,5%) зійшлися на думці, що спочатку це мають бути тільки фізичні особи, після закінчення перехідного періоду одночасно фізичні та юридичні особи – сільгоспвиробники, власниками яких є виключно фізичні особи, що є громадянами України. Ще 22,46% переконані, що право на купівлю землі повинні мати лише фізичні особи-громадяни України.

68,87% проголосували проти обмеження кола фізичних осіб, які матимуть право на купівлю-продаж та володіння землями сільгосппризначення виключно членами фермерських господарств (тобто які мають організаційно-правову форму «фермерське господарство»).

Думки, щодо максимального розміру площі земельних ділянок с.-г. призначення «в одні руки» фізичної особи розділилися: 38,51% підтримують «до 200 га», а 34,47% — «до 500 га». Власне, як і щодо власності юридичних осіб (і пов’язаних з ними особами). Так, максимальний розмір до 5000 га підтримали 51,52%, а до 10000 — 22,42%.

51,59% висловилися проти надання винятків юридичним особам у вигляді права купувати землі с.-г. призначення понад обмеження (заборони на покупку або ліміти) в розрахунку 2 гектари на корову.

58,42% учасників голосування зазначили, що обсяги допомоги місцевій громаді зменшаться, після того як пайовики продадуть свою землю новим власникам.

agravery.com

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *