Аграрному сектору потрібно більше

Як відомо, 2017 року на підтримку аграрного сектора з бюджету було виділено 4,5 млрд грн. Народні депутати – члени аграрного комітету ВРУ – офіційно звернулися до голови парламентського бюджетного комітету Андрія Павелка з проханням збільшити витрати на підтримку аграрної галузі наступного року.

– Підтримка аграрної галузі відверто слабка, – каже нардеп Олег Кулініч. – Якщо аграрії працюють на український бюджет, то й бюджет повинен хоч трохи попрацювати на аграріїв.

Депутати-аграрії пропонують збільшити аграрний бюджет майже на 3,3 млрд грн. І пропонують: 1,2 млрд виділити на здешевлення кредитів для малих і середніх підприємств АПК. А поки на це в проекті держбюджету закладено лише 300 млн грн. Ще 500 млн грн. хочуть передбачити на бюджетну програму «Фінансова підтримка заходів у агропромисловому комплексі на умовах фінансового лізингу».

Держпідтримку галузі тваринництва – збільшити на 363 млн грн (зараз 210 млн). А витрати держбюджету за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів у лісовому фонді» збільшити на 621,95 млн грн – до 700 млн грн.

Крім цього, члени аграрного комітету ВРУ вважають за необхідне збільшити на 100 млн грн держпідтримку на розвиток молодих садів, виноградників і ягідників; передбачити 150 млн грн на підтримку новостворених сімейних фермерських господарств і 100 млн грн на підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Вікторія СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *